неділя, 8 листопада 2015 р.
Проект-презентація. Розвиток космонавтики.
Екскурс в історію.
Перед нами таємниці розкриються,
Возблещут далекі світи ...
Блок А.
1. Від мрії.
Мрії людини піднятися за хмари і полетіти на інші небесні тіла налічують не одне тисячоліття.
Однак навіть найвидатніші уми середини минулого століття ще не могли відповісти на питання: як на ділі здійснити космічні мандри. Тільки на рубежі 19 та 20 ст. кілька вчених - першопроходця серйозно підійшли до вирішення цієї проблеми.
З 1907р. працював у галузі ракетобудування і міжпланетних польотів аме-риканський інженер Роберт Годдард (1882-1945). З 1912р. активно займався проблемами космічних польотів великий французька вчений і авіаконструктор Робер Ено Пельтри (l881-1957).OH ввів у вживання термін астронавтика.
2. К.Е.Циолковський
Видатне місце серед піонерів космонавтики належить Російському вченому і філософу К. Е. Циолковскому.
Ціолковський народився в 1857г. в селі Іжевському Рязанської губернії
в родині лісничого. У десятирічному віці він захворів на скарлатину і втратив слух. Хлопчик не зміг вчитися в школі і змушений був займатися самостійно. В 1879р., склавши екстерном іспити, він став учителем арифметики та геометрії і був призначений в Борівське повітове училище Калузької губернії. В 1892р. Ціолковський переїхав в Калугу: тут він викладає фізику і математику в гімназії та єпархіальному училищі, а весь вільний час присвячує наукової роботи. Не маючи коштів на купівлю приладів та матеріалів, він всі моделі і пристосування для дослідів робить власними руками.
К.Е.Циолковський - визнаний основоположник теорії міжпланетних повідомлень.
Його праці значною мірою сприяли розвитку ракетної і космічноъ техніки в СРСР та інших країнах. Після свого першого в світі триумфального польоту в космос Ю. Гагарін сказав: «Для нас, космонавтів, пророчі слова Ціолковського про освоєнні космосу, завжди будуть кликати вперед ... »
3.Початок космічної ери.
Всесвіт настільки величезна, що астрономи досі не змогли встановити, наскільки вона велика! Однак завдяки останнім досягненням науки і техніки ми дізналися багато нового про космос і наше місце в ньому. В останні 50 років люди отримали можливість залишати Землю і вивчати зірки і планети не тільки спостерігаючи їх в телескопи, але і отримуючи інформацію прямо з космосу. Запускаються супутники оснащені обладнанням, з допомогою якого були зроблені дивовижні відкриття, в існування яких астрономи не вірили, наприклад, чорні дірки і нові планети.
В рамках Міжнародного Географічного Року 4 жовтня 1957 року о 22 годині 28 хвилин Московського Часу з космодрому Байконур в СРСР прийняв старт перший у світі штучний супутник Землі (ШСЗ). При поперечці 580 мм маса першого супутника становила 83,6 кг Він про існував 92 доби.
За рішенням Міжнародної федерації астронавтики день 4 жовтня
1957 року було офіційно проголошено початком космічної ери.
4.Людина виходить у космос.
Героїчна робота космонавтів має своїм надійним фундаментом дослідження, конструкторські розробки і випробування, які виконуються на Землі. Серед керівників радянської космічної програми на її першому етапі видатну роль зіграли академіки С.П. Корольов і М.В. Келдиш, В.П.Глушко. Газети «охрестили» Корольова Головним Конструктором, а М.В.Келдиша - Головним Теоретиком вітчизняної космонавтики. Глушко був творцем найбільш досконалих у той час реактивних двигунів. Президент Академії наук СРСР М.В. Келдиш керував розрахунками трас, якими прямували в шлях космічні кораблі і автоматичні міжпланетні станції .
5. С.П. Корольов.
Юний Корольов мріяв стати льотчиком, будувати літальні апарати і самому літати на них. Сергій Павлович Корольов народився на Україні, в місті Житомирі, в родині вчителя. Корольов закінчив дворічну професійної початкову школу в Одесі, став будівельним робочим - крив черепицею даху, столярував. В 1924р. він поступив у Київський політехнічний інститут, а після 2 курсу перевівся в Московське вище технічне училище (МВТУ) на факультет аеромеханіки. Коли Корольов познайомився з роботами К.Е. Ціолковського, він назавжди захопився польотами в космос. Йому хотілося літати вище, швидше, далі. Але щоб досягти небачених висот і швидкостей, потрібно було створити ракети, ракетну техніку.
Після війни він став керівником великого колективу, який працював над створенням потужних ракет. З ім'ям Головного конструктора Сергія Павловича Корольова пов'язано початок освоєння космічного простору. Спочатку на висоті в сотні кілометрів були підняті наукові прилади і тварини. Потім в конструкторському бюро Корольова був створений перший у світі штучний супутник Землі.
12 квітня 1961 року академік Корольов проводив в політ першого космонавта - Ю.О.Гагаріна. Політ людини в космос був метою життя Головного конструктора.
6. Ю.О.Гагарін.
12 квітня 1961 року планету приголомшила несподівана звістка: «Людина в космосі! Російська, Радянський». Багатовікова мрія людей про політ до зірок збулася. Сонячним ранком потужна ракета вивела на орбіту космічний корабель «Восток) з першим космонавтом Землі - громадянином Радянського Союзу Юрієм Гагаріним на борту.
З орбіти він доповідав: - Політ проходить нормально. Бачу обрій Землі. Такий гарний ореол!
Голос його з космосу звучав спокійно, впевнено.
У 1960 році Юрій Гагарін почав готуватися до польоту в космос у центрі підготовки космонавтів, нині носить його ім'я. У перший загін радянських космонавтів, сформований на кінець 1959 року, після відбору з трьох тисяч кандидатур увійшли 20 молодих льотчиків. Вони пройшли повний курс тренувань і навчання - кожен був готовий зробити перший в історії політ у Космос. «Ніщо не дається задарма, - скаже кілька років тому перший космонавт планети Ю. А. Гагарін. Жодна перемога над природою не була безкровною ... » Під час тренування у сурдобарокамері - кабінеті тиші з-за пожежі загинув наймолодший в загоні Валентин Бондаренко. Гагарін наполегливо працював самовіддано, з повною віддачею сил, витримкою. Був відмінно підготовлений фізично, уважний до товаришів. Допомагав їм, а ті в свою чергу йому. Кожен горів бажанням полетіти в космос першим. Але коли обговорювалося це питання, вибір припав на Гагаріна. І 12 квітня 1961-го в момент старту прозвучало знамените гагарінське «поїхали!» Здійснивши на кораблі повний оберт навколо нашої планети за 108 хвилин; Гагарін в той же день благополучно повернувся на Землю. Космічна ера почалася.
18 березня 1965р. був виведений на орбіту космічний корабель « Восход»
з двома космонавтами на борту - командиром корабля полковником Павлом Івановичем Бєляєвим і другим пілотом підполковником Олексієм Архіповичем Леоновим. Відразу після виходу на орбіту екіпаж очистив себе від азоту, вдихаючи чистий кисень. Потім був розгорнутий шлюзовий відсік: Леонов увійшов у шлюзовій відсік, закрив кришку люка корабля і вперше в світі здійснив вихід у космічний простір. Космонавт з автономною системою життєзабезпечення перебував поза кабіною корабля протягом 20 хв., часом віддаляючись від корабля на відстань до 5 м. Під час виходу він був сполучений з космічним кораблем тільки телефонним і телемелитричними кабелями.
Таким чином, була практично підтверджена можливість перебування і роботи космонавта поза космічного корабля.
На борту « Сходу - 6» в груповому польоті відразу двох космічних кораблів відзначилася у червні 1963 р. перша у світі жінка - космонавт В.В. Терешкова.
7. Висновок.
За дуже короткий історичний термін космонавтика стала невід'ємною частиною нашого життя, вірним помічником у господарських справах та пізнанні навколишнього світу. І не доводиться сумніватися, що подальший розвиток земної цивілізації не може обійтися без освоєння всього навколоземного простору. Освоєння космосу - цієї «провінції всього людства»- триває наростаючими темпами.
Література.
1. До Гэтланд. «Космічна техніка» Видавництво «Світ», 1986р
2. Йосип Клечек, Петро Якши. «Всесвіт і Земля». Видавництво «Артія», 1985
3. І.А. Климишин. «Астрологія наших днів». видавництво «Наука» 1976р.
4. С.В. Чумаков. «Енциклопедичний словник юного астронома». Видавництво «Педагогіка» 1980р.
5. С.П. Алексєєв «Що таке? Хто такий?» Видавництво «Педагогіка» 1990р.
Зміст:
1. Від мрії
2. К.Э.Цалковський
3. Початок космічної ери
4. Людина виходить у космос
5. С.П. Корольов
6. Ю. Гагарін
7. Висновок
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар